Sosyal Medya Tabanlı Bir Müşteri Deneyimi Paylaşımı

İnternet servis sağlayıcılarından TTNET kullanıcısıydım ve ev telefonunu zorunlu kılıyor olması ise derinlerde bir yerlerde beni rahatsız ediyordu.  Geçen ay içinde oturduğum siteye Superonline fiber optik kablo döşendiğini site girişinde ve asansörlerde asılı afişler aracılığıyla öğrendim.

TTNETsuperonline

Superonline satış ekibi kapımızı çalarak verecekleri hizmet hakkında bilgi verdiler. Hayatımda önemli bir yeri olan internet ulaşımında herhangi bir sorun yaşamak istemediğim için hemen karar vermeden, birkaç superonline kullanıcısına danışmak istedim. Bülent Keleş’in oturduğu sitede de Superonline fiber optik kablo olduğunu bildiğim için onu aradım. Hala TTNET kullanmaya devam ettiğini söyledi. Sonrasında da birkaç arkadaşımı daha aradım. Nihai kararı vermek için daha fazla fikir sahibi olmam gerektiğini düşündüğüm için konuyu sosyal medyaya havale edeyim istedim.  Facebook ve twitter da aşağıdakileri yazdım.

Apartmana Superonline fiber optik internet
altyapısı kuruldu. Hem ev telefonu zorunluluğu da yokmuş. Ne yapsam TTNET i bıraksam mı?

Elveda TTNET ve sabit hat dayatması!

ttneti  bırakıp Superonline geçeceğim dedim, ttnet twitterdan hiç ses yok, müşteri pek önemsenmiyor sanırım!!

Superonline, tüm sosyal medyada aktif, twitter da follow ettiler, telefon açtılar, facebookta mesaj attılar, TTNET ise sadece izledi…

Superonline’den ise sosyal medya üzerinden yazdıklarımı süzerek hemen benimle iletişime geçtiler aşağıdaki ilk mesajı twitter da direct message olarak aldım, diğerine facebook üzerinden mesaj olarak aldım.

Merhaba Haydar Bey, eğer telefon numaranızı paylaşırsanız, size fiber internet hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyarız. Superonline

Merhaba Haydar Bey,
İnternet deneyiminizi yeni bir boyuta taşımak için Superonline Fiber İnterneti tercih ettiğiniz. Teşekkür ederiz.
Her türlü soru ve önerilerinizi, 444 222 0 numaraları müşteri hizmetlerinden iletebileceğiniz gibi Superonline’ın
http://friendfeed.com/superonline,http://twitter.com/superonlinetrve Facebook hesaplarından da bize iletebilirsiniz.
Keyifli deneyimler diliyoruz…
Superonline


Son mesajda da sosyal medya üzerinden nasıl onlarla iletişime geçeceğim konusunda da hem bilgilendirdiler, hem de teşvik ettiler.

Yaşadıklarımı anlattıktan sonra başka bir söz söylemeye gerek kalmadı sanırım. Darısı tüm markalarımızın başına çünkü benim onlara ulaşmak için çok fazla vaktim yok, beni dinleyenleri seçeceğim elbette..


Yorumlar

“Sosyal Medya Tabanlı Bir Müşteri Deneyimi Paylaşımı” için 4 yanıt

  1. Sedat Dil avatarı
    Sedat Dil

    Çağımız iletişim ve teknoloji çağı, TTNet gibi bir iletişim firmasının bu davranış şekli düşündürücü. Aklıma Üniversite yıllarımda okuduğum bir kitabın adını hatırlattı “İletişim(sizlik) Becerisi”

  2. TTNET kalite ve müşteri hizmetleri bakımından gerçekten çok başarısız. Sosyal medyada ise sadece friendfeed de TTNET’in bence şaşırtan bir başarısı var. Telefon ile destek hattından çok daha hızlı ve pratik bir şekilde sorunları çözdüklerine şahit oluyorum. TTNET i ne kadar başarısız bulsak da friendfeed departmanını tebrik etmek lazım 🙂

  3. çok sert yazma abi ttnetten arkadaşlar rahatsız olurlar.
    yarın öbür gün thy hakkında da yazarsın falan, yazık olur sana… :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir