Pimi Çekilmiş İletişim Bombası…

yazar:

kategori:

Krizin oluşturduğu gergin ortamda iş üretmek oldukça zor bir hal almaya başladı. Kiminle konuşsanız havalar nasıl, işler nasıl gidiyor gibi giriş cümleleri yerine kriz hepimizi vurdu, inanın… Diye devam eden cümlelerle konuşmalar başlıyor.
Böyle bir ortamda patronumla beraber bir iş üzerinde çalışırken iyice bunaldık ve hadi Starbucks’ta birer kahve içelim, işe orada devam ederiz dedik.

Kahvelerimizi aldık ve rahat koltuklara kurulduk. Hafif bir müzik, karamel kokulu sıcak bir kahve, hoş bir ortam da başladık çalışmaya


Her şey o kadar iyi giderken karşıda bir tabela dikkatimi çekti. Biz göz atınca inanamadım, hemen ağzımdan şunlar döküldü “ Global markaları da kendimize benzetiyoruz”.


Sol taraftaki panoda aynen şunlar yazıyor;
“Sayın Müşterilerimiz, özel eşyalarınız şahsi sorumluluğunuzdadır. Kaybolma ya da hırsızlık gibi zararlarda şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir”

Bu bir iletişim panosu, starbucks müşterilerine yani bize şunları söylüyor;
Ey müşteri, burası güvenli bir yer değildir.
Burada eşyalarınız kaybolabilir
Hırsızlık olabilir
Bu durum ise tamamen sizin sorununuz, biz sadece kahveyi satarız, paramızı alırız.

Global bir markanın bu tip bir iletişim hatasına düşmesi beni çok şaşırttı.
Bana kalırsa tam bir iletişim bombası, pimi çekilmiş vaziyette duvara asılmış. Oraya bakan her müşteriye yukarıdaki mesajları veriyor.
Starbucks marka departmanına, bu hatadan bir an evvel dönmelerini öneriyorum. Benden söylemesi…


Yorumlar

“Pimi Çekilmiş İletişim Bombası…” için 2 yanıt

  1. Pınar avatarı
    Pınar

    Yazınızı okuyana kadar faketmediğim bu pano tam bir fiyasko. 3. sınıf lokantalarda görmeye alıştığımız bu yazı Starbucks’a hiç ama hiç yakışmamış. Keyif almak için gidilen bir ortamda, sanırım hiç kimse güvensiz bir yerde olduğunu düşünmek istemez. Br an önce kaldırılmalı

  2. Gecikmiş bir yorum olacak ama ben size katılmıyorum. Hiç bir manaza böyle bir garanti veremez. Ben müşteri olarak bundan rahatsızlık duymam. Önemli olan hizmet,zamanlama,güleryüz ve temizliktir.

    Zaten kahve de sevmem 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir